Ndërlidhjet

SHKUP


Ministrat e Jashtëm të Kroacisë dhe Maqedonisë, Tonino Picula dhe Ilinka Mitreva kanë diskutuar bashkëpunimin bilateral dhe përpjekjet e përbashkëta për integrim në strukturat Euro- atlantike.
Pas bisedimeve që kishin në Shkup dy ministrat thanë se presin që bashkëpunimi trepalësh midis Kroacisë, Maqedonisë dhe Shqipërisë të ndihmojë përpjekjet e tyre për aderim në NATO.
XS
SM
MD
LG