Ndërlidhjet

BAGDAT


Inspektorët e Kombeve të Bashkuara kanë vazhduar dhe gjatë ditës së sotme kontrollin në një numër qendrash irakene në gjithë vendin, përfshirë këtu dhe një kompani farmaceutike.
Gjatë takimeve në Uashington me zyrtarët më të lartë amerikanë, kreu i Agjencisë së Energjisë Bërthamore të Kombeve të Bashkuara, Mohamed El Baradei, ka thënë se i nevojitet më shumë kohë për një qasje të plotë të gjendjes në Irak.
XS
SM
MD
LG