Ndërlidhjet

ATHINË


Ministri i Jashtëm grek, Georges Papandreu, vendi i të cilit ka marrë në fillim të vitit kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian, nga fillimi i javës së ardhshme do të vizitojë Shqipërinë, Maqedoninë, Kroacinë, Bosnjë-Hercegovinën dhe Jugosllavinë.
Sipas burimeve zyrtare greke qëllimi i vizitës është t’u tregohet vendeve të Ballkanit perëndimor, të interesuara për të hyrë në BE, se portat e Bashkimit nuk janë të mbylluara për askënd.
XS
SM
MD
LG