Ndërlidhjet

TEHERAN


Gjatë bisedimeve në Teheran, kryeministri i Turqisë, Abdullah Gul dhe zyrtarët e Iranit janë dakorduar që të bëjnë përpjekje të përbashkëta për të shmangur luftën në Irak.
Kryeministri i Turqisë tha se lufta do të kishte ndikime të dëmëshme në Gjirin persik dhe në vendet e Lindjes së Afërt.
XS
SM
MD
LG