Ndërlidhjet

GAZA


Dy palestinezë janë vrarë dhe rreth 15 të tjerë janë plagosur gjatë konfrontimit me trupat izraelite të cilat sot hyrën në qytetin Kan Junis, në jug të Brezit të Gazës.
Armata izraelite tha se u ndërmorë një operacion “kundër-terrorist”.
Forcat izraelite kanë shkatërruar disa uzina palestineze, për të cilat thotë se shfyrtëzohen për sajimin e armëve.
XS
SM
MD
LG