Ndërlidhjet

SIDNEJ


Shumë lloje gjarpërinjshë helmues kanë hyrë në qytetet e Australisë që të shuajnë etjen, për shkak të thatësirave të mëdha që kanë goditur vendin.
Zyrtarët australianë thanë se vitin e kaluar një numër rekord prej 232 njerëzish janë trajtuar nëpër spitalet e shtetit New South Walles për shkak të kafshimit nga gjarpërinjtë.
Parlamentari Tony Kelly tha se thatësirat dhe zjarret e shkurrave e kanë bërë këte sezonë të rrezikëshme gjarpërinjshë.
XS
SM
MD
LG