Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës dhe lider i LDK-së, Ibrahim Rugova nuk do të marrë pjesë në takimin e nesërm që e kishte thirrur kryeministri Bajram Rexhepi ku ishin ftuar dhe liderët e dy partive tjera më të mëdha shqiptare, Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj.
Kabineti i presidentit e ka vlerësuar si jokorekte ftesën zotit Rugova që të marrë pjesë në takim në të cilin do të duhej ti ofrohej mbështetje qeverisë për punën gjatë këtij vitie, e më parë nuk ka qenë konsultuar.
Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj i janë përgjigjur ftesës së kryeministrit.
XS
SM
MD
LG