Ndërlidhjet

ATHINË


Shefi i diplomacisë greke, kryesuesit të radhës së Bshkimit Evropian, Jorgos Ppandreu nesër niset në një turne pesë vendve të Ballkanit Perëndimorë, duke filluar së pari nga Maqedonia dhe Shqipëria.
Në Tiranë Papandreu udhëtonë me komisionerin për politikë të jashtëme të BE-së , Chris Patten dhe përfaqësuesin e lartë të politikës së jashtëme të Bashkësisë, Javier Solana.
“Me këte vizitë duam të tregojmë se për asnjë vend ballkanik nuk janë të mbyllura dyert e Bashkimit Evriopian” tha zëdhënësi i ministrisë së Jashtëme greke.
XS
SM
MD
LG