Ndërlidhjet

BAGDAT


Inspektorëve të kontrollit të armëve të Kombeve të Bashkuara do t’u duhet afro një vit për të përfunduar punën e vet në Irak. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore, Mark Guozhdecki. Ky i fundit ka nënvizuar se dhe kreu i kësaj agjencie Mohamed EL Baradei dhe shefi i inspektoirëve, Hans Blix mbështesin këtë afat kohor.
Të njëjtat burime kanë nënvizuar se Këshilli i Sigurimit duket i gatshëm të japë kohën që nevojitet.
XS
SM
MD
LG