Ndërlidhjet

TIRANË


Ministri i jashtëm grek, Georges Papandreu, pas qëndrimit në Shkup ka nisur vizitën e tij në Shqipëri. Kjo vizitë është pjesë e turit ballkanik të Papandreut, pasi Greqia ka marrë kryesimin e Bashkimit Evropian më 1 janar të këtij viti.
Pas Tiranës Papandreu do vizitojë, Zagrebin, Sarajevën dhe Beogradin.
XS
SM
MD
LG