Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori demokrat, Josef Lieberman ka shpallur, kandidaturën e tij për garën presidenciale amerikane që do të mbahet më 2004.
“Dy vjet më parë ne na u premtua për një Amerikë më të mirë, por ky premtim nuk u mbajt. Sot unë jam i gatshëm të vë në radhë të parë vendin dhe të luftojë për atë që është e drejtë për popullin amerikan”, ka deklaruar Liberman me rastin e shpalljes së kandidaturës.
Me këtë hap, senatori demokrat është amerikani i parë me origjinë hebreje që garon për një post të tillë.
XS
SM
MD
LG