Ndërlidhjet

SARAJEVË


Parlamenti i Bosnjës ka miratuar gjatë ditës qeverinë e re federale, pas zgjedhjeve të përgjithshme që u mbajtën 3 muaj më parë.
Qeveria e re përbëhet nga 8 ministra dhe kryeministrit, të cilët ndahen në mënyrë të barabartë në mesin e tre grupeve etnike. Adnana Terziv është kryeministri i ri nga Partia Bosnhnjake për Veprim Demokratik
XS
SM
MD
LG