Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Greqisë, Georges Papandreu duke qarkulluar Ballkanin në kuadrin e presidencës së radhës së vendit të tij me Bashkimin Evropian, nesër do të vizitojë Kosovën ku dë të takojë zyrtarët vendorë dhe ndërkombëtarë.
Papandreu qëndroi sot në Zagreb dhe në Beograd ku kishte bisedime me zyrtarët më të lartë të dy vendeve.
Papandreu ka shfaqur besimin e tij se “në Evropën e ardhëshme të zgjeruar vendet e Ballkanit perëndimorë duhet të jenë pjesë e kësajë Bashkësie”.
XS
SM
MD
LG