Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat izraelite kanë vrarë tre palestinezë në Bregun perëndimor dhe mbyllën dy univerzitete palestineze në Hebron si pjesë e përgjigjes ndaj bombardimeve vetëvrasëse në Tel Aviv nga fillimi i muajit.
Në mesin e të vrarëve janë edhe dy të rinjë të cilët ranë gjatë konfrontimeve kur forcat izraelite ndërmorën operacion në kampin e refugjatëve tek Tulkaremi.
XS
SM
MD
LG