Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish presidenti i Serbisë, Millan Millutinoviq së shpejti do t,i dorëzohet vullnetarisht Tribunalit të Kombeve të Bashkuara për krime lufte në Hagë, kanë thënë ministri i Jashtëm jugosllav, Goran Svilanoviq dhe kryeministri serb, Zoran Xhinxhiq, por nuk kanë zbuluar datën e saktë.
Tribunali i Hagës e ka akuzuar ish presidentin e Serbisë për krime kundër njerëzimit që janë bërë ndaj shqiptarëve gjatë luftës në Kosovë në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG