Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia ka ftuar sot liderët e Arabisë Saudite, Iranit, Egjiptit, Sirisë dhe Jordanit të shkojnë në Ankara javën e ardhëshme për një samit në kudrin e përpjekjeve për të shmangur luftën e prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
Turqia ka përgatitur një projekt rezolutë që bënë thirrje për zgjidhje paqësore të krizës midis Shteteve të Bashkuara dhe Irakut dhe ka ftuar liderët e vendeve të Lindjes së Afërt që ta nënshkruajnë.
XS
SM
MD
LG