Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Armata izraelite ka shkatërruar tetë shtëpi palestinezësh në Brezin e Gazës gjatë natës dhe dy shtëpi militantësh palestinezë në Bregun Perëndimorë.
Armata izraelite ka shkatërruar me bollduzherë apo me dinamit 130 shtëpi në Bregun perëndimorë që nga gushti, kur nisi me politikën e shkatërrimit të shtëpive familiare të militantëve të dyshuar palestinezë.
XS
SM
MD
LG