Ndërlidhjet

LUBLANË


Kryeministri i Sllovenisë, Anton Rop ka deklaruar se vendi i tij, në 23 mars, ka ndërmendë të mbajë referendume simultane lidhur me anëtarësimin në NATO dhe në Bashkimin Evropian, rezultatet e të cilit do të jenë të obligueshme.
XS
SM
MD
LG