Ndërlidhjet

KASTO/BELGJIKË


Komandanti i ri suprem i forcave të NATO-s, për Evropë, gjenerali amerikan James Jones ka deklaruar se do ti ndohmojë Kombeve të Bashkuara për çarmatosjej e Irakut.
Gjenerali Jones tha se ndonëse mbetet e paqartë nëse do të ketë konflikt kundër Irakut, ai ka shfaqur bindjen se çfarëdo që do të duhet bërë NATO dhe forcat e Shteteve të Bashkuara- do të bëhet me sukses.
Gjenerali James Jones sot mori postin nga gjenerali Josph Raslton në ceremonin që u mbajtë në Moncë të Belgjikës.
XS
SM
MD
LG