Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë e quajti “shqtësuese dhe serioze” gjetjen e djeshme të predhave të shprazëta kimike në Irak nga inspektorët e Kombeve të Bashkuara, duke thënë se kjo është një provë se presidenti irakian, Saddam Hussein nuk po çarmatoset.
“Nëse presidenti vendosë se lufta është opsioni i vetëm për mbrojtjen e popullit Amerikan dhe të rajonit dhe botës nga Saddam Hussein i cili nuk u çarmatos, ai natyrisht do te paraqesë çështjen para popullit Amerikan sepse presidenti pranon se demokracia jonë nuk shkonë në luftë pa e shkoqitur gjithë çështjen nga populli Amerikan me lidershipin aktiv të presidentit të Shteteve të Bashkuara”, ka thënë zëdhënësi i Shtpëisë së Bardhë, Ari Fleischer.
XS
SM
MD
LG