Ndërlidhjet

SEUL, KOREJA JUGORE


Diplomati rus, Alexandar Losyukov arriti sot në Phenian për të diskutuar planin për zgjidhjen e krizës lidhur me programin bërthamor ndërmjet Koresë Veriore e Shteteve të Bashkuara. Sipas këtij plani kërkohet garantimin e sigurisë dhe vazhdimi i ndihmave ekonomike të ndërprera për Korenë veriore. Nga ana tjetër Pheniani do të obligohej që gadishulli korean të mos ketë armatim bërthamor.
XS
SM
MD
LG