Ndërlidhjet

PEKIN


I dërguari i Posacëm i Kombeve të Bashkuara për Korenë e Veriut, Maurice Strong, ka deklaruar se popullsia koreanoveriore po përballet me një krizë të rëndë humanitare.
“Kriza humanitare është një krizë reale dhe jo që pritet të ndodhë. Kjo krizë ka prekur 6 deri në 8 milionë njerëz, por nuk ka tërhequr vëmendjen e duhur”, ka thënë Strong.
XS
SM
MD
LG