Ndërlidhjet

PRAGË


Kreu i inspektorëve të kontrollit të armëve të Kombeve të Bashkuara, Hans Blix, tha se do këkrojë nga Iraku të rrisë bashkëpunimin, i cili deri tani ka qenë i pamjaftueshëm në nivelin e dhënies së informacioneve. Blix do të qëndrojë nesër në Bagdat.
Ndërkaq demonstrata kundër luftës së mundshme në Irak, janë zhvilluar në shumë vende të botës.
Mijra vetë kanë protestuar në Japoni, Pakistan si dhe Austri, para ambasadës amerikane në Vjenë.
Ndërkaq demonstrata priten gjatë ditës në një numër vendesh evropiane si dhe në Shtetet e Bashkuara.
Protestat kanë ardhur ndërsa inspektorët po vazhdojnë kontrollin për armë biologjike, kimike apo bërthamore.
XS
SM
MD
LG