Ndërlidhjet

ATHINË


Bashkimi Evropian ka mirëpritur vendimin e guvernatorit të Illinoisit, për t’i falur dënimin me vdekje afro 167 personave.
15 vendet anëtare të BE-së e kanë hequr dënimin me vdekje dhe Bashkimi mbështet një sistem gjyqësor, pa dënimin maksimal.
XS
SM
MD
LG