Ndërlidhjet

KAJRO


Zyrtarë të Egjiptit kanë deklaruar se takimi i cili do mbahet në kujdesin e Turqisë në Ankara lidhur me mundësitë për të mënjanuar luftën në Irak, nuk do të shqyrtojë mundësinë e azilit për presidentin Iraken Sadam Hysein.
Turqia ka ftuar për takim udhëheqësit e Jordanisë, Egjiptit, Iranit dhe Arabisë Saudite.
Ndërkaq shefi i shërbimit të inteligjencës saudite ka hedhur poshtë raportet e mediave, se vendi i tij ka propozuar amnisti për gjeneralët afër Sadamit, në mënyrë që ata të realizojnë grusht shteti.
XS
SM
MD
LG