Ndërlidhjet

KANBERRA


Së paku një person ka vdekur dhe mbi 36 shtëpi janë shkatërruar si pasojë e zjarrit që ka mbërthyer disa pjesë të Kanberrës në Australi.
Tymi i shkaktuar nga zjarri ka pamundësuar përdorimin e helikopterëve për shuarjen e zjarrit.
XS
SM
MD
LG