Ndërlidhjet

TOKIO


Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, James Kelly bisedoi në Tokio me zyrtarët japonezë lidhur me pashitjen e krizës të shkaktuar nga programet bërthamore të Koresë Veriore.
“Me kolegët japonezë shkoqitëm hollësitë, ashtu siç bëmë më parë edhe me miqët jug-koreanë për të sqaruar se si ne dëshirojmë të zgjidhim këte çështje veri-koreane dhe kthimin e saj në obligimet e veta ndërkombëtare”, deklaroi zyrtari amerikan.
Lidhur me këte çështje, diplomati amerikan kishte bisedime në Pekin edhe me zyrtarët e Kinës.
XS
SM
MD
LG