Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidneti i Serbisë, Millan Millutinovic, i akuzuar për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit së bashku me Sllobodan Millosheviqin në vitin 1999, ka mbërritur në qendrën e dënimit në Gjykatën e Hagës, ka bërë të ditur Christin Chartier, zëdhënës i kësaj gjykate.
XS
SM
MD
LG