Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld, sugjeroi se lufta kundër regjimit të Bagdatit, e prirë nga Shtetet e Bashkuara, mund të shmanget nëse presidneti Sadam Hysein dhe të tjerët largohen nga Iraku.
“Për të shmangur luftën, personalisht do të rekomandoja që udhëheqësjes së lartë të Irakut dhe familjeve t ëtyre t’u jepet strehim në ndonjë vend tjetër”, tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG