Ndërlidhjet

ANKARA


Gjenerali amerikan, Richard Myers, ka përfunduar vizitën në Turqi duke hedhur poshtë informacionet se ka pasur mosmarrveshje me Turqinë lidhur me përdorimin e bazave ushtarake, në rast të një lufte të mundshme me Irakun.
“Turqia ka qenë partner tepër bashkëpunues dhe pres që kështu do të jetë dhe në të ardhmen. Ne kemi diskutuar gjerësisht dhe asnjëherë nuk do të mund të thosha se ka mungesë bashkëpunimi, përkundrazi”, ka sqaruar Majer.
Deri tani nuk ka pasur miratim zyrtar nga ana e Ankarasë për përdorimin e bazave ushtarake.
XS
SM
MD
LG