Ndërlidhjet

NJU JORK


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov, ka deklaruar se nuk janë shfrytëzuar të gjitha rrugët e mundshme politike dhe diplomatike për zgjidhjen e krizës irakene.
Ivanov, i cili gjendet në Nju Jork për një takim të ministrave të jashtëm të 13 vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit, ka këkruar nga ky i fundit që të ketë të njëjtën qasje ndaj terroristëve, si në Lindjen e Mesme ashtu dhe në Ceceni, apo vende të tjera.
XS
SM
MD
LG