Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka realizuar një tjetër provë raketore, e dyta gjatë ditëve të fundit, e cila nga zyrtarët indianë është cilësuar si e suksesshme.
India dhe Pakistani, dy vende fqinj që kanë mosmarrveshje lidhur me rajonin e Kashmirit, zotërojnë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG