Ndërlidhjet

MINSK


Planet për bashkimin mes Rusisë dhe Bjellorusisë po ecin sic qe paraparë, ka deklaruar presidenti rus Vladimir Putin pas takimit me homologun e tij Aleksandër Llukashenko.
Putin ka kërkuar përdorimin e një monedhe të përbashkët në të dy vendet.
XS
SM
MD
LG