Ndërlidhjet

BAGDAT


Kombet e Bashkuara kanë nënshkruar me Irakun një marrëveshje prej 10 pikash, e cila do të lehtësojë bashkëpunimin me inspektorët e kontrollit të armëve. Kjo është bërë e ditur nga shefi i inspektorëve Hans Blix, i cili gjendet për vizitë në Bagdat.
Sipas marrëveshjes në fjalë inspektorët kanë qasje në të gjitha vendet e dyshuara, përfshirë dhe vendbanimet private.
XS
SM
MD
LG