Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia do të jetë mikëpritëse e një takimi të zyrtarëve të lartë nga Egjipti, Siria, Irani, Arabia Saudite dhe Jordani në 23 janar në Stamboll për të bërë shtytje për zgjidhje paqësore të krizës me Irakun.
Fqinjët irakianë kanë drojë se aksioni ushtarak i prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut do te destabilizonte edhe më tej rajonin.
XS
SM
MD
LG