Ndërlidhjet

KARAKAS


Presidenti i dikurshëm i Shteteve të Bashkuara, Jimi Carter bisedonë në Karakas me presidentin e Venezuelës, Hugo Chavez dhe liderët e opozitës në kuadrin e përpjekjeve për zgjidhjen e krizës në ate vend.
Ka 50 ditë në Venezuelë kanë shpërthyer protesta, greva dhe konfrontime midis mbështetësve dhe kundërshtarëve të presidentit Chavez, në të cilat ka patur edhe viktima.
XS
SM
MD
LG