Ndërlidhjet

GJENEVË


Sekretari i përgjithëshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan i ka bërë thirrje Koresë Veriore që të rishqyrtojë vendimin e sajë për tërehqie nga Marrëveshja për mosliferimin bërthamor.
Në fjalimin që ka mbajtur në fillim të konferencës vjetore të OKB-së për çarmatimin në Gjenevë, Annan ka thënë se “solucioni i vetëm i vlefshëm” për krizën lidhur me programet e dyshuara bërthamore veri-koreane është ai “me mjete paqësore, dialog dhe në frymën e interesit të përbashkët”.
XS
SM
MD
LG