Ndërlidhjet

SOFJE/SHKUP


Policia bullgare njofton se dy ish-deputetë maqedonas, Trajko Prendzov dhe Pançe Bobeski, janë gjetur të vrarë me armë zjarri në një banesë në qytetin Sandanski të Bullgarisë.
Zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë ka thënë se dy personat ishin bashkëpronarë të një uzine për përpunimin e mermerit në Bullgari, kurse Prendzov ka qenë ish prefekt i Velesit.
XS
SM
MD
LG