Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara thotë se ka filluar të transmetoj konferencat e veta për shtyp në Irak në mënyrë që populli irakian “ta dijë të vërtetën dhe ta dëgjojë të vërtetën”.
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se konferencat për shtyp do të transmetohen rregullishtë në Irak nga një flotë avionësh ushtarakë.
“Të gjithë irakianëve që janë duke dëgjuar sot për herë të parë ju them se kjo është demokracia në veprim, është liria në veprim”, ka komentuar Rumsfeld në konferenëcë shtypi me gazetarë nga oraganizatat e jashtme të lajmeve.
XS
SM
MD
LG