Ndërlidhjet

ATHINË/PEKIN


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov, gjatë vizitës në Greqi ka thënë se në këte moment nuk ka bazë për përdorimin e forcës ushtarake kundër Irakut dhe se “akoma ka shtegëdalje politike dhe diplomatike për zgjidhjen e krizës irakiane”.
Në Pekin, zëdhënësi i ministrisë së Jashtme ka thënë se Kina shpreson se kriza irakiane mund të zgjidhet me mjete diplomatike dhe politike dhe ka shfaqur brengosjen lidhur me përqëndrimin masiv ushtarak në rajonin e Gjirit Persik.
XS
SM
MD
LG