Ndërlidhjet

DAVOS


Ka filluar takimi vjetor i Forumit ekonomik botërorë në Davos të Zvicrës, ku liderët politikë pritet të diskutojnë pasigurinë ekonomike të shkaktuar nga trokëllima e luftës në Irak dhe aspekte tjera të tregjeve turbulente, skandalet e korporatave dhe probleme tjera.
Në Forumin e sivjemë pritet të marrin pjesë rreth 2300 njerës, kurse vitin e kaluar ishin afro 3200.
XS
SM
MD
LG