Ndërlidhjet

TOKIO


John Bolton, zyrtari më i lartë amerikan për kontrollin e armatimit, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara kanë prova “shumë bindëse” se Iraku disponon armë për zhdukje në masë.
“Kemi prova shumë bindëse se Iraku disponon një program të gjërë për prodhimin e armëve për zhdukje në masë dhe raketave balistike me rreze të gjatë veprimi, të cilat i kanë qenë të ndaluara që nga Lufta e Gjirit e vitit 1991”, ka deklaruar Bolton në Tokio.
Ai ka thënë se Shtetet e Bashkuara do t’i praqesin provat e tyre “në kohën e duhur”.
XS
SM
MD
LG