Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelari gjerman, Gerhard Schroeder në bisedë telefonike janë dakorduar të kërkojnë shtegdalje politike për zgjidhjen e krizës irakiane.
Zëdhënësi i Kremlinit tha se Putin dhe Schroeder kanë theksuar afërsinë e qëndrimeve të Rusisë dhe Gjermanisë në kërkimin e zgjidhjes politike të problemit iarkian në kuadrin e korrnizave të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG