Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjolle thotë se ka arrestuar 16 persona në Bilbao dhe qytete të tjera veriore, kryesisht shtetas alegjerianë, në banesat e të cilëve ka gjetur sasi të mëdha materjesh shpërthyese dhe materjesh kimike dhe se kanë planifikuar sulme.
Ministri i Brendëshëm spanjoll tha se të arrestuarit janë anëtarë të dyshuar të një organizate ekstremiste algjeriane dhe se kanë lidhje me rrjetin terrorist al Kaida.
XS
SM
MD
LG