Ndërlidhjet

DAVOS -ZVICËR


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka mbërritur në Davos të Zvicrës, për të marrë pjesë në takimin e Forumit Ekonomik Botëror.
Në një deklaratë të dhënë menjëherë pas mbërritjes Powell ka theksuar:
“Do të sjell mesazhin e vendosmërisë amerikane për të punuar me bashkësinë ndërkombëtare për të trajtuar kërcënimet më serioze, kërcënimin që paraqet Sadam Hyseini dhe armët e tij të shkatërrimit në masë. Njëherësh dua të dëgjoj mendimet e kolegëve të mi këtu, drejtuesve të organizatave joqeveritare dhe udhëheqësve të tjerë”, ka thënë Powell.
XS
SM
MD
LG