Ndërlidhjet

BAGDAT


Tre civilë irakenë janë plagosur si pasojë e sulmeve ajrore nga aeroplanët amerikanë dhe britanikë, në zonën e ndalim fluturimit, kanë njoftuar burimet irakene.
Burimet amerikane thonë se ato u përgjigjën ndaj kërcënimeve që paraqiti mbrojtja irakene për aeroplanët e aleancës.
XS
SM
MD
LG