Ndërlidhjet

GAZA


Ushtarët izraelitë kanë hedhur në erë rrugët dhe urat që lidhnin qytetin verior të Rripit të Gazës, Beit Hanun, pasi vendbanimet izraelite janë goditur dje nga ky qytet.
Si pasojë e operacioneve ushtarake që nisën gjatë mesnatës, së paku një palestinez u vra dhe u plagosën mbi 20 të tjerë.
Mësohet se 12 grupe palestineze po takohen në Egjipt për të diskutuar një strategji të përbashkët në luftën kundër pushtimit izraelit.
XS
SM
MD
LG