Ndërlidhjet

NJU DELHI


India kremtoi ditën e pavarësisë me një defile ushtarake ku parakaluan edhe raketa të afta të bartin koka bërthamore dhe me rreze veprimi që arrijnë edhe Pakistanin.
Policia e Indisë kishte marrë masa të rrepta sigurie, duke tërhequr vërejtjen se militantë që kundërshtojnë sundimin e Indisë në Kashmirin e trazuar mund të sulmojnë liderë politik gjatë defilesë.
XS
SM
MD
LG