Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shefi i politikës së jashtëme dhe sigurisë së Bashkimit Evropian, Javier Solana ka deklaruar se BE-ja do të shohë Irakun e çarmatosur, por nuk ndanë urgjencën e Shteteve të Bashkuara për aksion ushtarak.
Në një bisedë për mediat amerikane, Solana tha se Bashkimi Evropian pajtohet në parim me ate që thotë Uashingtoni për çështjen irakiane, por pretë të dëgjojë raportin e inspektorëve dhe debatin në Këshillin e Sigurimit që të shohë se si të shkohet më tej.
XS
SM
MD
LG