Ndërlidhjet

KAIRO


Liga Arabe e ka dënuar Izraelin për sulmin e mbrëmëshëm masiv në Qytetin e Gazës që la së paku 12 palestinezë të vrarë dhe mbi 50 të tjerë të plagosur.
Zyrtari i lartë i grupit ushtarak të Hamasit, Mahmoud Al-Zahar është kërcënuar se do të hekmerret kundër Izraelit.
“Reagimi ynë do të përfshijë sulme masive dhe mesazhin për qeverinë izraelite se ne nuk do të pranojmë agresionin kundër popullit tonë”, ka thënë Al-Zahar.
Ministri izraelit i Mbrojtjes, Shaul Mofaz tha se Izraeli konsideronë ri-okupim të zgjatur të Brezit të Gazës.
XS
SM
MD
LG